8.5.10

BAYKAL VE BAYTOK YAKALANDI

Deniz Baykala sex kasedi şoku

İşte Türkiye basınında ana muhalefet lideri Deniz Baykal'ın olduğu iddia edilen gizli yatak odası görüntüleri haberinin yansımaları.

Baykal ve Nesrin baytok'a ait olduğu iddia edilen özel görüntüler Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşerken, medya etiği tartışmalaraı arasında gazeteler bu haberi bakın nasıl gördü. Tartışmaların odağındaki Vakit gazetesi ise şaşırtmadı! Yandaş medya olarak anılan gazeteler haberi es geçti.

İşte Türkiye basınında ana muhalefet lideri Deniz Baykal'ın olduğu iddia edilen gizli yatak odası görüntüleri haberinin yansımaları.

Akşam
Akşam gazetesi Baykal'a ait görüntülerle ilgili habere gazetede yer vermezken, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'nın kaleme aldığı "Vakit ayarlı kaset" başlığıyla birinci sayfadan bir yazı yayımladı.

Cumhuriyet
"CHP: Adi bir komplo" başlığıyla verdiği haberde internete düşen görüntülerle ilgili CHP'den yapılan açıklamaya yer verdi.Hürriyet
"Baykal'a kaset darbesi" sür manşetten verilen haberde, "Baykal ve Nesrin baytok'a ait olduğu ileri sürülerek internet sitelerine konulan gizli kamera görüntüleri siyasette deprem etkisi yarattı" denildi. Haberde CHP'den gelen açıklamalara da yer verilirken, görüntüler kullanılmadı. Hürriyet haberi 4 köşe yazarının bu haber üzerine yazdığı köşe yazılarının anonsuyla da destekledi.

Milliyet
"Sırada ne var?" sür manşetiyle verdiği haberde, bu görüntülerin TBMM'de anayasa oylamaları sürerken internete düşürüldüğüne dikkat çekti. Onlarca gizli kayıt mağduru olduğuna yer verilen haberde, son zamanlarda Genelkurmaybaşkanı'ndan Cumhuriyet Savcısı'na kadar pek çok ismin kayıtlarının interenete düştüğüne vurgu yapıldı.

Posta
"Baykal'a suikast" başlığıyla sürmanşetten gördü haberi. CHP'liler ve Baykal'ın açıklamasına yer verilen haberde Baykal ve Nesrin Baytok'un fotoğrafları da verildi ancak kamera görüntülerine yer verilmedi.

Yeni Şafak gazetesi, haberi birinci sayfasından küçük bir haber olarak gördü. "CHP'de gizli kamera şoku" başlığıyla verilen haberde Deniz Baykal'ın bir fotosu yer aldı.

Zaman, birinci sayfasında habere yer vermedi.

Taraf
"Alçaklık vakti" başlığıyla verdiği gizli görüntülerle ilgili haberde "Siyaset hiç bu kadar kirlenmedi" dedi ve görüntüleri yayan Vakit gazetesine yüklendi.

Sabah
Sabah gazetesi dağlıca haberini sür manşete taşırken, seks kasedi haberini "Baykal'a şok" başlığıyla manşetten verdi. "Görüntülerde Baykal olduğu bir kişi çıplak bir kadınla görlüyor" şeklinde verilen haberde bu görüntülerin 10 dakika sonra yayından kaldırıldığı belirtildi. Haberde Nesrin Baytok'un adına yer verilmezken, Baykal'ın avukatlarını ve CHP'lilerin yaptığı açıklamalara yer verildi.

Habertürk
Gazete, haberi "Dört dörtlük rezalet" başlığıyla manşetten verirken, görüntülerde adı geçen kadın oldyuğu iddia edilen Nesrin Baytok ile Baykal'ın yürürken yan yana bir fotoğrafını habere koydu. Haberin spotunda "baykal'ın Ankara Milletvekili Nesrin Baytok ile 'yatak odası görüntüleri' ortalığı karıştırdı" denildi.

Vatan
Sür manşetten verdiği haber için "Baykal depremi" başlığı attı. "Yatak odası görüntüleri Türkiye'yi sarstı" denilen haberde Baykal ve Nesrin baytok'un adları verildi, Vakit gazetesinin haberi yaydığına dikkat çekildi.

Radikal
"Gerçekten korktuk!" manşetiyle yayına çıkan çıkan gazete "Kayıt hastalığının son kurbanı Baykal oldu" dedi. Bu tür yayımlara karşı yapılabilecek çok az şey olmasının vahim olduğu vurgulanan haberde, Nesrin baytok'un adına yer verilmedi. Görüntülerin detayları da anlatılmadı.

Vakit
Bütün tartışmaların odağındaki Vakit gazetesi ise dün internet sitesine koyarak yaydığı görüntülerle ilgili haberi gazeteye koymadı. Vakit'ta Baykal'ın gizli görüntüleriyle ilgili tek kelime haber yer alamadı.

Star gazetesi de habere gazete yer vermedi.

gazeteport.com.tr


İşte o kaydın hikayesi
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın çapkınlık kaseti gündeme bomba gibi düştü. Şu ana kadar hiçbir açıklama yapamayan Baykal ve Doğan Grubu gazeteleri çok ilginç bir tavır sergiliyorlar. Doğan Grubu gazeteleri internet sayfalarından, rezaleti görmezden gelirken, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığına” dikkat çekiyor. Haberlerinde, Habervaktim'e işaret edilmek kaydıyla sitemiz hedef gösteriliyor.İŞTE O KAYDIN HİKAYESİ:

BAYKAL DEĞİL DE BİR BAŞKA LİDER OLSAYDI NE YAPARLARDI?
Baykal ve CHP Milletvekili N.B.'ye ait olduğu görülen kamera kaydı çok sayıda internet haber sitesinin yanı sıra Habervaktim'de de yayınlandı. Ancak kaydın kaynağı sitemiz değil, www.metacafe.com'dur. Teknik verilere göre, sözkonusu kayıt ilk olarak 6 Mayıs gecesi metacafe.com'da yayınlandı. Metacafe.com'da halen yayında olan kaydın yayına konuş tarihi “6 Mayıs 10” olarak görülüyor. Deniz Baykal ve CHP Milletvekili N.B.'nin görüldüğü kayıt, 7 Mayıs'ın ilk saatlerinde ise pek çok haber sitesinin yanı sıra Habervaktim'de de yayınlandı.

ÖRTBAS PEŞİNDELER
Olayı “gizli kamera” başlıkları altında veren Hürriyet, Vatan, Milliyet gibi gazeteler, rezaleti örtbas ederek, mecrasından uzaklaştırma gayretine girişirken, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kasetin yayınlanmasıyla ilgili soruşturma başlattığına vurgu yaparak, korku salmaya çalışıyor. Doğan Grubu gazetelerinin bu tavrı “Bu çapkınlık görüntüleri muhafazakar bir parti liderine ait olsaydı ne yaparlardı?” sorusunu akla getirdi.

TURGUT ALTINOK OLAYI
Nitekim kartel medyası AK Partili Turgut Altınok'la ilgili “seks kaseti” olayında hiç “özel hayat” dememiş, kaseti yükses sesle dillendirmişti. Bu gazeteler Turgut Altınok'un Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekilmesine kadar kasetle ilgili haber ve köşe yazılarını sürdürmüşlerdi.

CHP BASTIRDI, SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Baykal'ın avukatları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunarak, sorumluların cezalandırılmasını ve söz konusu görüntülere erişimin engellenmesini talep etti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı. Savcı Yücetürk, soruşturma çerçevesinde ilk olarak CHP Genel Başkanı Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülere erişimin engellenmesine karar vererek, bunun uygulanması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) talimat verdi.

habervaktim.com

0 yorum:

Yorum Gönder | FeedSnap Shots

Get Free Shots from Snap.com
 
^

Powered by BloggerAK Medya Haber Yorum Analiz by UsuárioCompulsivo
original Washed Denim by Darren Delaye
Creative Commons License